VTC Enerji Blog: Enerji Sektörünün Gündemi sitesine başarıyla abone oldunuz
Harika! Şimdi artık VTC Enerji Blog: Enerji Sektörünün Gündemi sitesine tam erişim için ödeme işlemini tamamlayın
Tekrar hoşgeldiniz! Başarıyla giriş yaptınız.
Başarılı! Hesabınız tamamen etkinleştirildi, artık tüm içeriğe erişiminiz var.
EPDK Gün Öncesi ve Dengeleme Güç Piyasası Azami Fiyat Değişikliği

EPDK Gün Öncesi ve Dengeleme Güç Piyasası Azami Fiyat Değişikliği

. 1 dk okuma

15.10.2021 tarihli Resmi Gazete'de yayınlanan EPDK Kurul Kararı ile Gün Öncesi ve Dengeleme Güç Piyasasında azami fiyat belirlenirken kullanılan 2 kat ibaresi 3 kat olarak güncellenmiştir.

Kararın aynı gün yürürlüğe girmesiyle birlikte 16-31 Ekim 2021 tarihleri için Gün Öncesi Piyasası ve Dengeleme Güç Piyasası azami fiyat limiti 1.078 TL/MWh olarak belirlenmiştir. İlgili birim fiyat 16 Ekim itibari ile maksimum fiyat olarak oluşabilecektir.

1-15 Ekim 2021 tarihleri için ilgili limit 718 TL/MWh idi. Böylece 16 Ekim fiyatlarının bazı saatlerde 718 TL/MWh üzerinde seyredeceğini söyleyebiliriz.

Piyasa işlemlerini dijital enerji yönetim platformumuz V-Gen ile gerçekleştiren katılımcılarımızın herhangi bir güncelleme yapamasına gerek bulunmamaktadır. İlgili güncelleme V-Gen tarafından otomatik olarak yapılmaktadır.

EPDK tarafından yapılan duyuruya aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Gün Öncesi Piyasasında ve Dengeleme Güç Piyasasında Asgari ve Azami Fiyat Limitlerinin Belirlenmesine İlişkin Usul ve Esaslarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kurul Kararı (16-31 Ekim 2021 İçin)

VTC Enerji

VTC Enerji

"Enerjiniz için değerli dokunuş" VTC Enerji A.Ş. enerji ve sanayi sektörlerinde sunduğu özel çözümlerle sektördeki şirketelere katma değer yaratır.